https://goldendigital.hu

Miért pont a WordPress weboldalak?

A WordPress kezdetekben ingyenes és egyszerű módja annak, hogy saját honlapod legyen és azzal látogatókat, ügyfeleket szerezz az interneten. Egy olyan tartalomkezelő rendszer, ami lehetővé teszi, hogy bármilyen programozói tudás nélkül telepítsünk egy weblapot egy magunk választotta domain-címen, és azt tetszésünk szerint alakítsuk. Kezdheted egy ingyenes működő oldallal, és ahogy bővíted tartalommal, szakmai anyagokkal weboldalad, úgy bővítheted az oldalad kapacitását is, számos lehetőséggel együtt.

A WordPress-nek 2018-ban már rengeteg előnye volt más tartalomkezelő rendszerekkel szemben, és folyamatosan fejlődik, van néhány hátránya is, amelyeket fel fogok sorolni ebben a cikkben. De a legnagyobb előnyt nem szokták felismerni, pedig szerintem ez az oka annak, hogy több, mint 70 millió honlap fut ezen a felületen.

 

A WordPress lehetővé teszi a tulajdonosának, hogy saját munkával, minimálisra csökkentse kiszolgáltatottságát a webtervezők, szakemberek felé, vagyis nem függ honlapod működése a fejlesztőktől, mégis professzionális megjelenést érsz el vele.

 

A WordPress sablonok között 12 ezer ingyenes lehetőség közül választhatsz. Ha hajlandó vagy fizetni érte, akkor még jobb sablonokat is vásárolhatsz magadnak 5-35 ezer forint között. Az igazság az, hogy az ingyenes sablonok között is találhatsz remekműveket, és a fizetős sablonok között is lesznek pocsékok. Csak olyan sablont válassz, amelyikről sok felhasználó adott pozitív visszajelzést, és nem jeleztek biztonsági problémákat. A sablonokkal reszponzív hozhatsz létre, vagyis mobiltelefonon és tableten (táblagépen) is remekül jelenik majd meg.

 

A legtöbb WordPress sablon már képes arra, hogy alkalmazkodjon az eszközhöz, és ezért például ha blogot indítasz, az olvasóid hazafelé tartva a munkából, a villamoson is el tudják olvasni az írásodat, amikor a telefonjukat babrálják.

 

Hátránya, hogy WordPressnek nehézségei is vannak. A legtöbb bajt éppen az okozza, hogy a tulajdonosa nincs tisztában vele, hogyan kell okosan használni a WordPresst. Viszont a legtöbb hátrányból adódó probléma megelőzhető. A WordPress olyan, mint a Windows: tömegesen használjuk, és ezért a robotok és hackerek előszeretettel támadják ezeket az oldalakat. Éppen ezért ügyelj a biztonságra. Használj összetett jelszót! Mindig frissíts a WordPress legfrissebb verziójára, és a bővítményeket is tartsd frissen. A vezérlőpultba belépve a bal felső sarokban piros körben látható szám jelzi a nem frissített elemek számát. Tartsd nulla közelében, mert ha nem, akkor pikk-pakk elszállhat az oldalad. Minden bővítmény egy további funkciót ad hozzá az oldalhoz, és ezzel lassítja, terheli a weblap működését. Ezért itt is alkalmazni javaslom az aszketikus minimalizmus elvét: csak amit nagyon muszáj. Nem kell mindenre bővítményt installálni. Egy weboldal attól weboldal, hogy leszállítja a tartalmat vagy a terméket, és minden csili-vili dolog, ami ezen túl van, felesleges, káros.

A WordPress 2018-ban, és azóta már a legjobb tartalomkezelő rendszer, amit használhatsz a vállalkozásodhoz.

Ma egyszerűen nincs olyan alternatívája, ami egyszerűbb és gyorsabb lenne, és amiben benne volna annak a lehetősége, hogy akár komoly céges honlappá fejleszd a későbbiekben, rugalmasan alakítsd, és a Google kereső számára is kedves tartalmat hozz benne létre könnyedén.

A WordPress-t innen töltheted le. Ha úgy döntesz, hogy belevágsz, akkor rengeteg fejlesztő eszköz között válogathatsz, én is örömmel segítek neked.