https://goldendigital.hu

Kérd a prezentációd, én elkészítem!

Prezentációra fel!

Elkészítjük a bemutatód bármilyen témában!

Miben segíti munkádat a prezentáció?

Bemutatóinkat diaképekből állíthatjuk össze. Az így elkészített képeket projektor segítségével kivetíthetjük, bemutathatjuk számítógépünk képernyőjén. A diaképek szöveges tartalmát a Wordben tanult módszerekkel szerkeszthetjük és formázhatjuk. Lehetőségünk van diagramok, WordArt szövegek, képek, hanghatások és animációk alkalmazására, amellyel bemutatóinkat könnyen áttekinthetővé és látványosabbá tehetjük.

PowerPointban történő bemutató készítés számos előnnyel bír a hagyományos eszközökkel szemben:

  • Az elkészített bemutatók eltárolhatók, módosíthatók, később felhasználhatók;
  • Rendelkezésre állnak a szövegszerkesztésnél megszokott eszközök és lehetőségek;
  • A bemutatók minősége sokkal jobb, mint a hagyományos fóliáé;
  • Előre elkészített ábrákat, képeket, mintákat helyezhetünk el az oldalra;
  • Egyszerűen tudunk a megjelenítendő adatokból diagramokat is készíteni;
  • A szövegek megjelenítése időzíthető, a dián levő feliratokat nem kell egyszerre megjelenniük;
  • Változatos, animálható szövegmegjelenés;
  • A bemutatókról könnyedén készíthetünk nyomtatást is;
  • A bemutatókra hangot, animációt, és akár videó részleteket is elhelyezhetünk.

Így bártan és felkészülten állhatsz a közönséged elé, és beszélhetsz arról ami a kedvenc témád!

Azonban…

A sikeres prezentáció alapja a felkészülés. Ezalatt értjük a bemutatásra kerülő témában való elmélyült ismereteket, az előadásunkhoz konkrétan kapcsolódó tényekben való jártasságot, és végül a prezentációra, mint szereplésre történő felkészülést.

A felkészülés első lépése az adatgyűjtés. Több információval kell rendelkeznünk, mint amennyit a hallgatóság elé kívánunk tárni, ezzel el tudjuk kerülni azt a kellemetlen helyzetet, hogy az előadást közben vagy azt követően feltett kérdésekre nem tudunk válaszolni. Ha kellő tudásanyag birtokában vagyunk, akkor következő lépésként tanuljuk azt, amiről beszélni fogunk. Ne feledkezzünk meg felkészülni a szereplésre sem, hiszen ez is fontos annyira, mint az ismeretekben való jártasság. Gyakorolnunk kel különböző stílus- és kifejezésmódokat, retorikai elemeket. Ügyelnünk kell gesztusainkra, arckifejezésünkre. Nem árt ismerni a hallgatóságok, hiszen őket szeretnénk megszólítani: mennyi idejük áll rendelkezésre; mennyire kell törekedni a száraz, csak a lényeg közlésére szolgáló bemutatóra, avagy lehet „show” elemeket is használni; számíthatunk-e kérdésekre; mennyire jártasak az adott témában. Mindezek birtokában eldönthetjük, mi a célunk a prezentációval: termékbemutatás vagy szakmai ismeretek továbbadása, oktatás vagy támogatok szerzése.

Ha ezeket mind magunkévá tettük és felkészültünk, mi segítünk neked egy egységes és összefogott, összerendezett, design szempontból is kifogástalan prezentációt átnyújtani neked. El kell döntenünk, hogy mennyi diát kívánunk felhasználni, azokon milyen elemek legyenek állandóak. A szövegeket, táblázatokat, diagramokat segítünk összeállítani, érdemes elkészíteni külön, erre a célra szolgáló, ahonnan könnyedén áthelyezhetjük arra a diára, amelyikre szántunk.

amire érdemes odafigyelni a tervezés során:

  • Mindig ügyelünk az olvashatóságra és az átláthatóságra, valamint arra, hogy a témához illő dizájnt válasszuk;
  • A betűtípus választásakor célszerűség miatt a talpatlan típust választjuk (pl. Arial);
  • A betűk mérete legalább 25-30-as pontméretűek, és lehetőleg nem használunk aláhúzást;
  • A színek kiválasztáskor ügyelünk, hogy a háttér és a betű színei között nagy kontraszt legyen (nagyon sötét háttéren nagyon világos betűk, nagyon világos háttéren nagyon sötét betűk);
  • Ha háttérként képet választunk, mindenképpen legyen köze a témához vagy a mondanivalóhoz. Elhalványított képen sötét színű szöveget alkalmazunk, amennyiben a képet eredeti formában illesztjük be, akkor a „helyőrzőt” kitöltjük a megfelelő színnel;
  • Ügyelünk arra, hogy egy diára nem írunk sokat, és minden gondolat külön oldalra kerüljön;
  • Egy-egy dián egynél több mozgókép nincs, a váltások sebességét mindig beállítjuk az előadás üteméhez;
  • Figyelünk arra, hogy az első dia az üdvözlés, a második dia a tartalomjegyzés (miről kívánunk beszélni), valamint az utolsó dia az elköszönés legyen. Számos előadás utolsó diáján a „Köszönöm a figyelmet” feliratot olvashatjuk. Az emberi kommunikációval foglalkozó kutatások azt mondják, hogy az első benyomás is nagyon fontos, de a végleges véleményt rólunk vagy előadásunkról az előadás utolsó pillanatai alakítják ki.
  • Amennyiben lehetséges mellékeljük a diákhoz leírásokat.

Szólj hozzá!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Discover more from Golden Digital Webdesign

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading